TrustFire S-A2

Specifikace ze stránek prodejce

TrustFire SA2

 • LED dioda bílá Cree XPC-WC Q5
 • 3 režimy, Hi > Lo > Fast Strobe
 • Maximální 200 Lumenů při 1300 mA
 • Výdrž 50 minut
 • Hladký hliníkový reflektor
 • Napájení 1x 14500 nebo 1x AA bateri
 • Vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku
 • Poutko na ruku
 • Stojí jako svíčka
 • Rozměry 9.6 cm x 2.1 cm x 2.1 cm
 • Váha 49g bez baterií

Po dobrých zkušenostech s LED svítilnou Fenix a špatných z různých baterek za pár desetikorun ať už s ledkami, žarovkami všeho druhu jsem se rozhodl pořídit si nějakou malou LED svítilnu na jednu AA baterku do kapsy. Po pohledu na ceny malých značkových svítilnách u nás a přečtení pár recenzí a diskuzí jsem se poohlédnul po něčem od soudruhu z Číny. Cena u nás se totiž pohybuje mezi 800-1200 Kč, kdežto v daleké Asii mezi10-15$ (180-270 Kč). Pokud si člověk vybere svítilnu s nějakou Cree diodou a hliníkovým tělem, projde pár čínských zásilkových serverů, přečte jejich hodnocení, případně projde diskuze, má skoro 100% jistotu že mu dojde co očekává.

Já jsem si nakonec vybíral a vybral na dealextreme. Hledal jsem LED svítilnu s Cree diodou, Alu konstrukcí podobnou jako značkové svítilny, na 1x AA, dostatečná svítivost, dost pozitivních hodnocení/diskuzí, cena mezi 10-15$. Nakonec jsem si vybral TrustFire S-A2 tou dobou za 12.70$ a poštovné zdarma (poštovné z Číny nebo Honk-Kongu nechápu). Po 4 týdnech čekání nakonec došla (už jsem nedoufal že by někdy došla).

Už na první pohled nebo spíš omak jde poznat kde se šetřilo. Tělo je vyrobeno z černě eloxovaného hliníku s drážkami, které jsou ale celkem ostré a nějaké to poškrábání nebo vytahání pár nití z oblečení by se mohlo stát. Při rozdělávaní a našroubování zadního dílu se ozývalo vrzání jak o sebe třely závity. Tohle se dá naštěstí vyřešit nanesením nějakého oleje. Při použití AA baterie se musí dost dotáhnout, aby byl kontakt. Kontakty uvnitř vypadají že něco vydrží, někteří na diskuzích doporučovali napájet  trochu cínu pro lepší kontakt a menší opotřebení. Na předním i zadním závitu jsou O kroužky, tak nějaká vlhkost by tomu neměla vadit. Přední sklíčko drží pevně, není jen tak nasazené. Dodávané poutko na zavěšení na ruku je sice u těla tenčí, ale svoji práci by mělo zvládnout.

Tahle svítilna má 3 režimy což bohatě stačí. Ovládaní je pomocí zadního zapuštěného tlačítka. Sepnutí se provede až pří vracení tlačítka, tedy svícení namáčknutím není možné. Režimy se přepínají klasicky namáčknutím, po zapnutí se začíná největším výkonem. Lo režim je tak do tmy na svícení před sebe na chůzi. Stoboskop režim nepoužívám, ale funguje bez problému.

Co se týče svítivosti a provozních vlastností budu porovnávat s Fenix LD20 Q5. Při použití AA dobíjecích baterií Sanyo 2500mA je maximální svítivost TrustFire S-A2 asi úrovni středního (47 lumenů) výkonu Fenixu, což má k spefikaci hodně daleko. Pokud bych použil lepší baterii tak bych se dostal asi na Hi úroveň Fenixu (cca 100 lumenů). Na svítilnu na jednu AA baterii to není špatné, ale když se papírově udává 2x tolik tak je to  zarážející. Při Lo modu je to spíš na plašení netopýrů nebo do úplné tmy, dá se to téměř porovnávat s Lo úrovní Fenixe (9 lumenů). Světelný kužel je srovnatelný s Fenixem, středně široké intenzivní ohnisko, které plynule přechází do halo. Kužel je hladký bez artefaktů. Výdrž je kupodivu shodná s udávanou výrobcem, asi 45 minut.

Při použití jsem se setkal se dvěma vlastnostmi, které nejsou zrovna příjemné. Ta první se dá přisoudit PWM regulaci proudu do LED diody. Při Lo režimu nebo stroboskopu se ozývá z hlavy tichý slyšitelný pískot, který na konci asi v prostoru pružiny kontaktu rezonuje na nižší frekvenci. Při Hi režimu se pro změnu zase po několik minutách, pokud držíte celou svítilnu v ruce, začne zahřívat.

A je tu závěr a moje ohodnocení svítilny. Prvně TrustFire S-A2 je klasický zástupce levných a přesto kvalitních svítilen z Číny postavených na celosvětově známých a kvalitních Cree LED diodách. Za cenu kolem250 Kč u nás  nic lepšího neseženete a opravdu při poměru cena/výkon je to jednoznačná koupě. Kvalita konstrukce je dobrá, ale není precizní jak u drahých značek. Při prvním vkládaní baterii doporučuji promazat závity a O-kroužky. Funkce jsou dostatečné a svítivost s výdrží jsou dobré, jen ta papírová hodnota udávaná výrobcem diody je nereálná a klamavá. Vytkl bych ještě pískání při režimech s omezováním výkonu. Svítilna je ideální pomocník do kapsy, kdo ji koupí, neprohloupí.

TrustFire S-A2
Plusy Minusy
+ cena !!!
+ délka běhu na AA baterii
+ velikost, hmotnost
+/- výkon
– pískáni při Lo režimu
– papírově udávaný výkon
Přidat komentář

1 Komentáře.

 1. to jsou opravdu kvalitní věci a radosti pro velké kluky :o) pro prcka jsem však pořídil něco levnějíšího – viz. odkaz vždy je potřeba zvážit cenu vs. výkon vs. potřeba

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>